Blog

Oglądasz posty z March, 2015

Świecowanie uszu – oczyść zatoki, wyrównaj ciśnienie

Czyszczenie ucha było praktykowane przez wiele kultur już pięć tysięcy lat temu i jest uznane za niezbędne, tak samo jak szczotkowanie zębów i dziąseł.

Aromaterapia - zdrowie z wnętrza roślin

Termin "aromaterapia" został wprowadzony przez francuskiego chemika Rene Maurice Gattefosse'a w 1928 roku i miał sugerować terapeutyczne zastosowanie substancji aromatycznych (olejków eterycznych). Chociaż termin ten nie był używany aż do XX wieku, podstawy aromaterapii sięgają tysięcy lat. Starożytni Chińczycy, Hindusi, Egipcjanie, Grecy i Rzymianie intensywnie korzystali z aromatycznych ziół, stosując je w celach kosmetycznych, leczniczych a także duchowych i rytualnych.

Masaż wschodni: bohater terapii holistycznej

Starożytni chińscy eksperci i praktycy uważają, że energia w ciele musi płynąć nieprzerwanie, aby pomóc złagodzić stres i zapobiegać chorobom.

Akupunktura kosmetyczna alternatywą dla botoksu

Chińska kosmetologia ma długą i bogatą historię w tradycyjnej medycynie orientalnej. Chińczycy wierzą, że piękno pochodzi z wewnątrz, zatem piękna zewnętrzna strona, zależy od utrzymania w równowadze zdrowego wnętrza.

Dlaczego tak ważny jest układ endokrynny?

Mimo, że rzadko myślimy o układzie hormonalnym, wpływa on niemal na funkcję każdej komórki w naszym ciele.
Układ hormonalny odgrywa rolę w regulacji nastroju, wzrostu i rozwoju, wpływa na funkcje tkanek, metabolizm a także przebieg procesów rozrodczych. Układ wydzielania wewnętrznego obejmuje obszary w naszym ciele, które regulują i produkują hormony, te zaś pozwalają naszym komórkom na komunikację i skoordynowane działanie. Bez naszego układu hormonalnego, poszczególne części ciała funkcjonowałyby niezależnie od siebie.